rinoplasti

Rinoplasti

Rinoplasti

Burun şeklinde doğumsal veya kaza, yaralanma gibi sebeplerden oluşan eğrilik nedeniyle nefes alma problemleri yaşanabilir. Kemik ve kıkırdak yapılarında birtakım değişikliklerin gerçekleştirilmesi için cerrahi müdahaleye gerek duyulacaktır. Bu tür işlemlerin detaylarını, fiyatlarını ve süreçlerini öğrenebilmek için bizlerden bilgi almayı ihmal etmemelisiniz.

 

Rinoplasti İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hastanın geçmişine yönelik birtakım sorular sorularak hangi ameliyatları olduğu veya hangi ilaçları kullandığı sorgulanır. Bununla birlikte beklentisine yönelik sorular yöneltilerek analizlerin ve planlamaların iyi bir şekilde yapılması sağlanır. İhtiyaca en uygun müdahalenin yapılması son derece önemlidir. Memnun eden sonuçların sağlanması amacıyla burun yapısı ile yüz dış hatlarının uyum içerisinde olmasına dikkat edilir. Burun görünümünüzü etkileyen ve estetik açıdan verimli sonuçları almanıza olanak veren operasyonda en ufak bir hatanın dahi yer almaması için uzman doktorlara başvurmaya dikkat etmelisiniz.

 

Rinoplasti Operasyonu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

Operasyonun ardından kişilerin tam iyileşme sürecini tamamlamaları için yaklaşık 7 günlük süreç bulunmaktadır. İşinize, okulunuza veya sosyal yaşamınıza geri dönebilmeniz için 3 haftalık bir dönemde dikkatli davranmanız gerekir. Burun yapısının son halini alması ise yaklaşık 10 ay içerisinde mümkün olacaktır. Burun bölgesine hiçbir darbe almamaya özen göstermeniz gerektiğini aktarıyoruz. 

Sizler de kan sulandırıcı almamanızı önerecek olan doktorunuzun tavsiyesine göre adım atabilirsiniz. Bu süreçte sauna veya sıcak buhar gibi tansiyonu artıracak olan aktiviteleri gerçekleştirmemeli, travmalardan ve yaralanmalardan uzak durmalısınız. Aksi halde şişme gibi problemlerin bir süre daha devam edebileceğini unutmamalısınız. Eğer ikinci bir operasyonu yaptırmanız gerekirse, böyle bir kararı alacak olan doktorunuz ilk uygulamadan sonra 1 yıl kadar beklemenizi tavsiye edecektir.

Online Ücretsiz Saç Analizi. Saç Dökülmesine Karşı İlk Adımı Atın!

X