Mezoterpi

Metabolik, mevsimsel ve strese bağlı nedenlerle saçlarında aşırı dökülme sorunu yaşayanlar, saçlarında kırılma, cansız ve mat görünme sorunu olan kişiler saç mezoterapisinden yararlanabilirler.

Kişinin saç yapısına, dökülme ve yıpranma oranına göre özel karışımlar hazırlanır. Bu karışımların içerisinde kan dolaşımını arttırıcı elementler yer alır. Mezoterapi uygulamasını gerçekleştirecek olan uzmanlar, hastanın saç yapısına göre karışıma farklı ürünlerde ekleyebilir. Hazırlanan karışımı mezoterapi tabancasının içerisine yerleştirilir. Bu araç ile işlemi bütün saç derisine daha kolay ve eşit olarak uygulayabilmek mümkün olmaktadır.

Bu işlem, saç ekimi cerrahı, planlanan saç ekimi  için yeterli foliküler ünite toplanana kadar tekrarlanır. Bu işlem 6 saat veya daha fazla sürebilir ve büyük seanslarda ardışık iki gün içinde gerçekleştirilebilir. Yaklaşık 1 mm büyüklüğünde olan donör yaraları yedi ila on gün boyunca tamamen iyileşir.

Greftler alınmadan önce, ince uçlu bir alet kullanılarak saç derisinin kelleşen bölgesinde minik “alıcı bölgeler” açılır. Greftler daha sonra sağlıklı saç üreten foliküllere dönüşecekleri alıcı bölgelere yerleştirilir

Online Ücretsiz Saç Analizi. Saç Dökülmesine Karşı İlk Adımı Atın!

X