Gençlik Aşısı

Yaşlanmayı durdurmak için geliştirilen gençlik aşısı; zamanla sarkan cildi toparlamak, kırışıklıkları gidermek ve cildi canlandırmak için kullanılıyor.

Cildin su tutma kapasitesi ve kolajen sentezi zamanla azaldığı için serbest radikallerin cilt üzerindeki olumsuz etkileri artar ve yaşlanma dediğimiz durum kaçınılmaz hale gelir. Bu durumu tersine çevirmek için cildin en önemli ihtiyacı olan nemi artırmak ve cilt altı dokularda kolajen üretimini tetiklemek gerekir. Birçok medikal cilt bakımı ve cilt gençleştirme uygulamaları bu iki temel prensip üzerine kuruludur. Gençlik aşısı da içerdiği yoğun Hyaluronik asitle cildi nemlendirirken su tutmak kapasitesini uzun süre ve kalıcı olarak artırır, kolajen üretimini tetikler.

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı cilt sarkması, kırışıklık, solgun cilt rengi gibi yaşlanma etkilerinin giderilmesinde kullanılan ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamasıdır.

Cildin sıkılığını kaybetmesi, yüzün yerçekimi yönünde aşağıya doğru sarkması, yüz hatlarının silinmesine, göz altı torbalarına ve gıdı sarkmasına neden olur. Sarkan cilt, çizgiler halinde kırışmaya başlar. Cilt altında başlayan bu gevşeme sebebiyle kan dolaşımı ve lenfomatik akış da yavaşlar. Cilt matlaşır, günbegün canlılığını yitirir.

Çalışma prensibi, cilt altı dokularının zamanla eksilen tüm gereksinimlerini yerine koymasıdır böylece cildin yeniden yapılanmasını harekete geçirir.

Gençlik aşısının cilt üzerindeki etkilerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Cilde kaybettiği elastikiyeti geri kazandırır.
  • Lifting etkisi ile cildi yukarı doğru toparlar.
  • İnce kırışıkları giderir, derin kırışıklıkların görünümünü önemli ölçüde azaltır, yeni kırışıklık oluşumunu engeller.
  • Cildi nemlendirir, hacim kazandırır.
  • Cildi canlandırır daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlar.
  • Cilt lekelerini açar, cilt tonunu eşitler.

Online Ücretsiz Saç Analizi. Saç Dökülmesine Karşı İlk Adımı Atın!

X