Botox & Dolgu

Milyonlarca insanın tercih ettiği botoks veya dolgu uygulamalarına yönelik bilgileri alabilmek için bizlere ulaşabilirsiniz. Uzman doktorunuz sayesinde iki uygulama arasındaki farkı öğrenebilir ve hangi yönlerden avantaj elde edeceğinizin yanıtını alabilirsiniz.

Saflaştırılmış bakteri sayesinde kasların dondurulmasına olanak veren uygulama botoks olarak adlandırılmaktadır. Böylece yüzde bulunan kasların işlevini kaybetmesini sağlayarak çizgi ve kırışıklıkların ortadan kaldırılmasına olanak verilmektedir. Mimiklerden kaynaklanan çizgilerin yok edilmesi için etkili olan bir yöntemdir. Dolgu ise dudak, yanak veya ağız bölgesindeki incelemelerin ortadan kaldırılması amacıyla hacim ve dolgunluk verilmesi işlemidir.

Botox / Dolgu için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Doktorunuzla iletişim halinde olmanız gereken botox ve dolgu süreçlerinde nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair bilgi sahibi olabileceksiniz. Kullanmakta olduğunuz ilaçlar var ise mutlaka bilgi vermeli ve belirli bir süre öncesinde kesmeniz gereken ilaçlar hakkında bilinçlendirilmelisiniz. Ayrıca kullandığınız gıdalara ve desteklere yönelik bilgileri verebilir ve pıhtılaşma karşıtı olan her türlü besini 15 gün öncesinden kesmelisiniz. Bu uygulamalar öncesinde kişilerin alkolü belirli bir süre öncesinde bırakması istenmektedir. Sivilce gibi sorunları yaşıyorsanız veya uçuk probleminiz varsa öncelikle bu yönde tedavileri olmanız önerilecektir.

Botox / Dolgu operasyonu sonrasında nelere dikkat edilmesi gerekmektedir?

Botox / Dolgu işlemini yaptıran kişilerin sonrasında dikkat etmeleri gereken konular açık bir şekilde belirtilecektir. Yüz kaslarının ilk iki saatlik süreçte çalıştırılması, daha verimli sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca yüz soğuk kompres uygulayarak oluşacak kızarıklıkların ve ödemlerin hızla yok olmasına olanak verebilirsiniz. Belirli bir süre yüz üstü yatmamaya, makyaj yapmamaya, ağır sporlardan uzak durmaya ve alkol, sigara gibi zararlı alışkanlıklara ara vermeniz gerekecektir. Aynı şekilde cilt bakımınızı ve yüz maskesi uygulamalarını da bir süre durdurmanız önerilir.

Online Ücretsiz Saç Analizi. Saç Dökülmesine Karşı İlk Adımı Atın!

X